Kā lai palīdz sev justies labāk?

Kā lai palīdz sev justies labāk?

Kā lai palīdz sev justies labāk?


Bieži ikdienas steigā mēs nepievēršam uzmanību mazajiem trauksmes signāliem, kurus raida mūsu ķermenis. Tikai tad, kad mūs jau moka muguras, muskuļu un galvas sāpes, nomāc nogurums un pat depresija, mēs sākam meklēt problēmas cēloni un iespējamos veidus, lai to risinātu. Taču, ja mēs šīm problēmām jau sākotnēji neļautu attīstīties, tad izvairītos no ilgstoša atveseļošanās procesa un ietaupītu naudu, kuru jātērē par ārstu vizītēm. Lai šīs kaites neattīstītos, jāpievērš nopietna uzmanība mūsu stājai. Kad mugura ir taisna, mugurkauls tiek atbalstīts un stabilizēts, bet, aizmirstot par savu stāju, mēs nodarām pāri mugurkaulam - tam vairs nav atbalsta, kas nepieciešams, lai saglabātu līdzsvaru, un tas noved pie iepriekšminētajām veselības kaitēm.

Muskuļu sāpes

Visbiežākās nepareizas stājas sekas ir sāpīgi muskuļi. Arī tad, kad esam guļus stāvoklī, muskuļiem ir smagi jāstrādā, lai mugurkauls būtu stabils un aizsargāts. Tas var izraisīt muskuļu sasprindzinājumu un nogurumu, kas, savukārt, var radīt hroniskas problēmas, kas saistītas ar muskuļu spriedzi ķermenim no kakla zonas līdz pat muguras lejasdaļai.

Mugurkaula izliekums

Viena no nopietnākajām problēmām, kura var rasties nepareizas stājas rezultātā, ir nevēlama mugurkaula izliekuma attīstība. Saskaņā ar Chiropractic Resource Organisation, cilvēka mugurkaulam ir četras dabiskas līknes, kas veido “s” formu. Kad mēs ikdienā sēžam vai staigājam ar līku muguru, mugurkauls izjūt lielu spiedienu un lēnām mainās mugurkaula izliekums. Mugurkauls ir īpaši izstrādāts, lai palīdzētu absorbēt triecienus un turētu mūs līdzsvarā, taču, mainoties šim mugurkaula stāvoklim, dabiskā aizsardzības spēja tiek apdraudēta.

Subluksācijas jeb skriemeļu mežģījumi

Kad mugurkaula dabiskais stāvoklis ir izmainīts, viena no galvenajām problēmām, kas var rasties, ir subluksācijas. Mugurkaula subluksācijas notiek, kad skriemeļi ir nobīdījušies no mugurkaula. Šīs izmaiņas ietekmē pārējā mugurkaula darbību. Šīs neatbilstības galu galā var izraisīt hroniskas veselības problēmas, ieskaitot mugurkaula nervu kairinājumu un radot stresu.

Asinsvadu sašaurināšanās

Tā kā nepareiza stāja maina mugurkaula izliekumu, tad radītās izmaiņas un subluksācijas var izraisīt asinsvadu sašaurināšanās problēmas. Asinsvadu sašaurināšanās ap mugurkaulu var pārtraukt asins piegādi muskuļu šūnām, kas var ietekmēt barības vielu un skābekļa piegādi. Asinsvadu sašaurināšanās var arī palielināt trombu veidošanās iespējas un dziļo vēnu trombozes problēmu veidošanos.

Nervu problēmas

Viena no visbiežāk novērotajām problēmām, ko izraisa nepareiza stāja, ir nervu sašaurināšanās. Mainoties mugurkaula izliekumam, radītās kustības vai subluksācijas rada spiedienu uz apkārtējiem mugurkaula nerviem. Visi saspiestie nervi, kuri savienoti ar mugurkaulu, var izraisīt ne tikai kakla un muguras sāpes, bet arī sāpes citās nesaistītās ķermeņa zonās.

swedish posture

Tulkots no: https://www.swedishposture.com/

Dalīties ar šo ziņu